8. 10. 2023
Deli
BRAVO! Matej Mohorič je svetovni kralj makadama (foto: Posnetek zaslona Eurosport)
Posnetek zaslona Eurosport

Včeraj je ves svetovni kolesarski svet govoril o Tadeju Pogačarju in njegovi tretji zmagi na dirki po Lombardiji, danes je na svetovnem prvenstvu v gravel kolesarstvu v Italiji zmagal Matej Mohorič.

Uspehov slovenskih kolesarjev kar ni konec, praktično vsak dan nas razveseli nova zmaga enega od Slovencev.

Matej Mohorič je tako danes  na svetovnem prvenstvu v gravel kolesarstvu ali makadamkanju, kot pišejo na rtvslo.si, v Benečiji v Italiji osvojil zlato medaljo. Drugi je v cilj prišel Belgijec Florian Vermeersch, ki je imel nekaj kilometrov težave z verigo, bronasto medaljo pa je osvojil Britanec Connor Swift.

Proga je bila dolga 169 kilometrov, skupno je bilo treba premagati 1900 višinskih metrov, delež makadama in asfalta pa je približno 50:50, tako da so imeli tudi največji favoriti kar nekaj težav s kolesi.

Takoj je hitro zaostal vedno odlični Belgijec Wout Van Aert, ki je padel, potem pa je imel še tehnične težave.Tudi Mohorič je tri kilometre pred ciljem padel, a je imel toliko prednosti, da je suvereno zmagal in postal svetovni prvak. Bravo Matej!

Poslušajte tudi:

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek